Resolutsioonist

Eraldusvõime ehk inglise keeles resolution on lahutus (lahutusvõime) või eraldusvõime. See on pildi detailide eristatavuse aste, mida võib mõõta näiteks ekraanil olevate pikslite arvuga tolli kohta (ppi) või rastripunktide arvuga tolli kohta (dpi) trükitud pildil.
Pilti saab mõõta pikslites, resolutsioon ehk mitu-pikslit-pikkusühiku-kohta tekib hetkel, kui me pildi mingis konkreetses suuruses salvestame ning siis välja trükime. Igal digitaalsel fotol on resolutsioon ehk laius ja pikkus mõõt. Parima trükitulemuse saavutamiseks soovitame kasutada otse fotokaamerast võetud fail. Siis on garanteeritud, et foto resolutsioon on nii hea kui võimalik ning lõpptulemus samamoodi. Kui teil originaalfaili ei ole, siis võime aidata Teie fotot suurendada, kuid see võib olla ebapiisav ning pilt võib trükituna jääda ikkagi digidefektidega.
Parima tulemuse, nii tavafotode kui ka suurte piltide puhul, saavutame lõplikes mõõtudes failidega, mille resolutsioon on 300 ppi. Hea tulemuse saavutamiseks suurtel piltidel võib resolutsioon olla ka 240ppi. Veel rahuldava tulenuse saab ka resolutsiooniga 180ppi, kuid seada juba suuremate kui A1 väljatrükkide puhul, kuna neid ei saa üldmulje hoomamiseks enam väga lähedalt vaadata. Väga suurete piltide korral võib resulutsioon olla veelgi väiksem.

Alusta siin     Teenused     Hinnad      Meist     Kontakt
Share This