Missugune paber on see õige. Vol.2

Teie väljatrüki väljanägemisele ning tunnetusele avaldavad tohutut mõju see kuidas paber on disainitud ning kaetud. Kuna inimsilmale nähtavate värvide hulk sõltub suuresti pildilt peegeldunud valguse nurgas, siis on paberi tinti imava kihi stabiilsus ning kvaliteet ülimalt tähtsad.

Katmata paber: Katmata paberil on kare pealispind, mis imab suures koguses tinti. See põhjustab valguse peegeldumise väga erinevate nurkade all, mis tekitab tunde, et pilt on udune ning „mudane“. Katmata paber pole hea valik fotode trükimiseks.


Kaetud paber: Kaetud paberilte iseärasuseks on tinti imav kiht, mis parendab tindi imendumist ja loob sileda paberi pinna – seega ka rohkem valgust peegeldub tagasi vaataja silmadesse. Kaetud paber on samm edasi võrrelduna katmata paberiga, kuid ei paku siiski parimat võimalikku fotgraafilist kvaliteeti.


Vaik-kattega paberid: Vaik-kattega trükimeedial on paberikihtide vahel õhuke plasti(vaigu) kiht. See tekitab sileda pinna ja takistab tindi imbumist liiga sügavale paberisse. Tind jääb paberi pinnale lähemale, seega ka peaaegu kogu langev valgus peegeldatakse tagasi vaataja silmadesse. Tulemuseks on suurepärane väljatrükk, mille väljanägemine, värvid ning tunnetus on sarnane traditsioonilistele hõbeda baasil fotodele.

Alusta siin     Teenused     Hinnad      Meist     Kontakt
Share This