Missugune paber on see õige?

Õige paberi valiku tegemiseks tuleb otsustada, missugune paberitüüp vastab enim sellele, missugust tulemust Te ootate. Paberi valikult saate juhinduda järgnevatest paberi omadustest:

Pinnatöötlus: Läikpaberid sobivad ideaalselt fotode ning täisvärvides graafika tarvis. Mattpaberite iseärasuseks on pehme, helgivaba viimistlus, mis sobib suurepäraselt ametlike portreefotode, must-valgete fotode ja brošüüride trükkimiseks. Pool-läikivatel/mattidel ning lustre paberitel on satiinne pinnatöötlus, mis sobib täiuslikult portree-ja pulmafotode ning maastikuvaadete väljatrükiks.


Paberi paksus: Valitava paberi paksus sõltub suuresti kasutusalast. Õhemad paberid (4-9 mil) sobivad lühiajaliselt kasutatavateks trükisteks. Paksemad paberid (10 mil+) sobivad fotode, kuulutuste ja brošüüride trükkimiseks.


Läbipaistmatus: Läbipaistmatus on protsentuaalne mõõt, mis näitab kui palju paber läbi ei paista. Madala läbipaistmatusega paber on suhteliselt läbipaistev ehk mida väiksem on mõõtetulemuse väärtus seda läbipaistvam on paber. Kõrge läbipaistmatusega paberi kasutamisel ei sega teisele poole tehtav trükk lugemist. Fotode ning kahepoolse trüki korral valige paber mille läbipaistmatus on 90% või enam.


ISO valgesus: valgesus on protsentuaalne mõõt, mis näitab, kui palju valgust peegeldub paberipinnalt tagasi. ISO valgesuse puhul valgustatakse paberit mingi kindla lainepikkusega valgusega. Valgesus on optiline näitaja, mis ei mõjuta trükkimise tulemust, tulemus on meie endi silmis ja meie subjektiivne arvamus. Valgemadd paberid annavad suurema kontrasti teravatele kujutistele ning ka kirkamad värvid. Igapäevatrükistele valige paber ISO valgesusega vähemalt 84%. Fotode puhul võiks ISO valgesus olla vähemalt 90%.


Dmax: Dmax on mõõt, mis näitab millise maksimaalse musta korral paberi ja tindi koostöö suudab veel näidata detaile tumedates alades. Mida kõrgem on Dmax-i väärtus, seda paremad on detailid tumedades ning varjualades, mis on iseäranis oluline must-valges fotograafias. Kasutades Epsoni tinte on Epsoni paberid võimelise saavutama Dmax-i väärtuse kuni 2,5.

Alusta siin     Teenused     Hinnad      Meist     Kontakt
Share This