p

Failiformaatidest

.tif (ka .tiff) on suure värviulatusega ning sobiv kasutamiseks eelkõige siis, kui nõutav on kõrge kvaliteet. Võimaldab salvestada kuni 48 bitiseid RGB ja CMYK faile. Failis resolutsiooniinfo ja värviprofiili.
.jpeg (ka .jpg) failiformaat võimaldab salvestada kuni 24-bitise 6,7 miljoni värviga RGB ja CMYK faile. Kasutab hävitavat pakkimismeetodit, mille suurus on kasutaja poolt määratav. Võrreldes tif- failiga võib jpeg fail olla kaks kuni kakskümmend korda väiksem. Siiski maksa pakkimisega liialdada, kui minimaalse pakkimisastme juures on tulemus veel igati kvaliteetne, siis maksimaalse pakkimise ja minimaalse failisuuruse juures muutub kiirest ebakvaliteetseks. Et madala pakkimistaseme juures ei ole infokadu kuigi suur, siis on just see failiformaat digikaamerate kasutajate seas täna kõige levinum. Ka jpeg failis saab salvestada andmed resolutsiooni ja värviprofiili kohta.
.png võimaldab salvesatda faile milles on ka läbipaistvus. Mõeldud eelkõige kasutamiseks veebis.
.bmp failiformaat pärineb Microsoftilt Windowsi algusaegadest. Failis puuduvad andmed värviprofiili kohta.
RAW failiformaat (reeglina veel igal suuremal kaameratootjal oma) on oma olemuselt ilmutamata digitaalne negatiiv. Et digikaamera sensorilt saadud ja mälukaardile RAW formaadis salvestatud informatsiooni ei ole lõplikult töödeldud, siis on seda tarkvara abil võimalik ulatuslikult muuta. RAW fail on peaaegu poole väiksem kui 24 bitiline tif, kuid võimaldab saavutada samasuguse ja enamikel juhtudel kvaliteetseima tulemuse.

Alusta siin     Teenused     Hinnad      Meist     Kontakt
Share This